VIJESTI 2015

4. VATROGASNA FIŠIJADA "GARČIN 2015"

NA PROSTORU IZA VATROGASNOG DOMA
U GARČINU S POČETKOM U 15:00 SATI.

CILJ NAM JE OKUPITI LJUBITELJE RIBE, RIBLJIH JELA, KUHINJE I KUHANJA, LJUBITELJE NATJECANJA ALI I SVE ONE KOJI IMAJU ŽELJU SUDJELOVATI U MANIFESTACIJI KOJU ĆE UČINITI ZANIMLJIVIJOM, ATRAKTIVNIJOM I DAKAKO SLASNIJIM DOGAĐAJEM!!!

UČEŠĆE PO EKIPI JE 100,00 kn,
ORGANIZATOR OSIGURAVA cca 3,5 kg RIBE PO EKIPI.

ZA POSJETITELJE OSIGURAN DOBAR BIFE
I ROŠTILJ (ŠARAN NA RAŠLJAMA)

ORGANIZACIJSKI ODBOR 4. VATROGASNE FIŠIJADE „GARČIN 2015.“

KONTAKT BROJ: 098/753-610, VLADIMIR

Polaganje za zvanje Vatrogasni časnik

17. travnja 2015. DVD Garčin postao je bogatiji za 6 novih Vatrogasnih časnika.
Školovanje za Vatrogasnog časnika provedeno je u periodu od 18.02. do 31. 03. 2015. Nastavu je pohađalo 16 kandidata iz Brodsko-posavske županije. Nastava se provodila u postaji JVP Slavonski Brod. Utorkom i četvrtkom bila su predavanja a subotom i nedjeljom praktični dio i vježbe.
Svi kandidati koji su pristupili školovanju uspješnom su položili ispit iz teorijskog i praktičnog dijela u JVP Slavonski Brod. Novopečeni časnici imenom i prezimenom su: Mirko Vinković, Darko MišanecKresimir Bitunjac,Dražen Tunuković, Vladimir Vinković i Božidar Biondić. Ispred HVZ-a polaganju ispita prisustvovao je zapovjednik JPVP Osijek Boris Banjan.
Predavanja i vježbe su provodili županijski vatrogasni zapovjednik Stjepan Županić, zapovjednik JVP grada Sl. Brod Ivan Vuleta, zam. zap. JVP grada Sl. Broda Mario Tonček i voditelj smjene JVP grada Sl. Brod Željko Vlk.

VIJESTI 2015

U subotu 07. veljače 2015. godine u Društvenom Domu u Garčinu, održana je 87. redovna godišnja izvještajna Skupština DVD Garčin. Na Skupštini su bili nazočni članovi DVD Garčin, predstavnici Udruga iz Garčina i prijatelji društva.
Svojom nazočnošću skupštinu su uveličali: načelnik općine Garčin Mato Grgić, ravnateljica OŠ „Vjekoslav Klaić“ Garčin Danijela Erić, te predstavnici prijateljskih vatrogasnih društava Donji Andrijevci, Čajkovci, Vrpolje, Oprisavci, Klokočevik, Prnjavor, Trnava, Retfala-Osijek, Stari Perkovci, Slavonski Brod, Velika Kopanica, Sikirevci i predstavnik SD „Gardun“ Garčin.
Predsjedavajući Skupštine i ujedno predsjednik DVD Garčin Božidar Biondić na početku je pozdravio sve nazočne članove DVD-a Garčin i ostale goste i zahvalio što su svojom nazočnošću uveličali 87. godišnju Skupštinu Društva.
U protekloj 2014. godina odrađeno je 19 intervencija (3 požara i 16 tehničkih intervencija; poplave, prometne nesreće, ispumpavanja bunara i podruma i uklanjanje srušenih stabala) u kojima je sudjelovalo 94 vatrogasaca, odrađena su 444 radna sata, vozila su prešla 368 kilometara, opožareno je 7020 m² te je utrošeno 14500 litara vode. Protekla 2014. godina je upamćena po velikim poplavama u RH pa je tako i DVD Garčin aktivno sudjelovao za vrijeme poplava na izgradnji nasipa u Slavonskom Šamcu, Oprisavcima i Slavonskom Brodu. Pomagali smo HCK u prikupljanju, istovaru i sortiranju humanitarne pomoći za poplavom ugrožena područja u Slavoniji.
Početkom 2014. godine DVD Garčin prodao je vatrogasnu cisternu DVD-u Ivankovo.
U veljači 2014. godine DVD Garčin je na Trgovačkom sudu u Osijeku kupio zemljište za potrebe izgradnje novog Vatrogasnog doma. Polovicom 2014. godine pokrenuta je izrada projektne dokumentacije za izgradnju Vatrogasnog doma.
Od važnijih događaja u 2014. godini izdvojit ćemo održavanje 3. VATROGASNE FIŠIJADE „GARČIN 2013“, u mjesecu svibnju članovi DVD-a Garčin svečano i dostojanstveno su proslavili Dan vatrogastva i blagdan svetog Florijana Zaštitnika vatrogasaca. U suradnji sa DUZS područni ured Slavonski Brod provodili smo edukaciju školske djece 1. i 2. razreda osnovnih škola Garčin i Bukovlje iz Područja zaštite i spašavanja o opasnostima od požara te službama koje rade na zaštiti i spašavanju. Djeca su se tijekom predavanja kroz animiranu prezentaciju upoznala s postupcima i radnjama u slučaju prirodnih i drugih nesreća.

Zahvaljujemo se svim članovima DVD Garčin koji su pomogli u pripremama i svojim sudjelovanjem uveličali skupštinu i svima ostalima koji su nam pomogli Tomislav ČopSilvio Cici ŠimićMix Band SB.

Tajnik DVD-a Garčin
Tomislav Mišanec